top of page

АТЕСТАЦІЯ: крок за кроком

    Педагоги навчального закладу – фахівці своєї справи, творчі особистості. Якісний склад педагогічного колективу відповідає вимогам. Усі вони закохані у свою справу.

   Всього педагогічних працівників у закладі - 16:

“спеціаліст вищої категорії” –  4  учителя (з них 1 старший вчитель, 1 учитель-методист)
“спеціаліст І категорії” –  1  учителя 
“спеціаліст ІІ категорії” –  6  учителів 
“спеціаліст” –  5  учителів

    Творчого учня може виховати лише творчий педагог, який сам є особистістю. Виявляти, розвивати і зрощувати творчі паростки в особистості педагога — основне завдання методичної служби навчального закладу.
Методична робота педагогічного працівника умовно поділяється на періоди від атестації до атестації:
— робота в міжкурсовий період, протягом якого педагог активно працює над підвищенням свого професійного рівня, бере участь у всіх видах методичної роботи, які співзвучні його темі самоосвіти, активно вивчає та впроваджує передовий педагогічний досвід з даного питання;
— курсова перепідготовка, в результаті якої відбувається корекція й діагностика професійного зростання педагога. На цьому етапі відбувається своєрідна самооцінка досягнень. Педагог зіставляє відповіді на запитання: «Яким я є сьогодні?» та «Яким я маю бути сьогодні?», «Що ще потрібно вдосконалити, вивчити, врахувати, щоб відповідати вимогам сьогодення?»;
— атестація вчителя, в результаті якої встановлюється відповідність кваліфікаційним категоріям.


    Атестація педагогічних працівників — складова частина підвищення педагогічної кваліфікації. Вона передбачає зростання професіоналізму, розвиток творчої активності, стимулювання діяльності, диференційоване оцінювання результатів педагогічної праці. За умови об’єктивності й дотримання вимог «Положення про атестацію» до всіх працівників вона позитивно впливає на навчально-виховний процес.

bottom of page