top of page

21 листопада  - День Гідності та Свободи

Міжнародний день пам'яті жертв фашизму 

   

    У другу неділю вересня весь прогресивний світ традиційно вшановує Міжнародний день пам’яті жертв фашизму.

    Відзначення Міжнародного дня пам'яті жертв фашизму започатковано у 1962 році саме у вересні (друга неділя), тому що на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною дати - день її початку і її повного завершення.

       День пам’яті жертв фашизму - це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше - мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та від голоду

       Враховуючи воєнно-політичну ситуацію,  коли Україна знову зазнає військового вторгнення і на Сході країни гинуть наші солдати, утвердження у суспільній свідомості ідеалів миру стає як ніколи актуальним.

День пам'яті жертв політичних репресій 

    Відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року №431 "Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років" в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій. Цей національний пам’ятний день проводиться щорічно в третю неділю травня з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким упровадженням ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.     У цей день вшановуємо світлу пам’ять безвинних жертв тоталітарного режиму – хліборобів і священників, діячів культури й науковців, військових і письменників, інженерів і лікарів, учасників національно-визвольних змагань українського народу й пересічних громадян, які волею невблаганної долі потрапили в пекельні жорна репресивної машини більшовизму.

Володимир Великий Святославович

    Князь Володимир Святославович увійшов у історію нашого народу як князь-Святитель, який охрестив Україну-Русь і ввів її в християнську цивілізацію. За його труди на благо рідної землі народ ще за життя назвав його Великим князем, любив його як батька нації а після смерті ввів його до лику св'ятих.

    Діяльність князя і справді була великою. Великою, міцною, єдиною і сильною була при ньому і княжа Україна. Дружби з Володимиром, його допомоги шукали європейські імператори і королі.

    Життю і діяльності Володимира Великого присвячено багато творів історичної і художньої літератури. Він є відомою і популярною історичною особою не лише в Україні.
Але, крім великого державного політичного діяча, Володимир Великий був ще й великим полководцем і флотоводцем.

11 квітня - Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів 

11 березня 2015 р., з нагоди ювілею славетного твору  - Гімну України та до 200-річчя з дня народження М. Вербицького, відбувся єдиний урок для учнів 7-11 класів.

 

 

25 лютого наша школа долучилася до участі у благодійному телерадіомарафоні "Україна ПОНАД УСЕ!", який проводився обласною державною телерадіокомпанією "Скіфія" спільно з Фондом громади Херсону "Захист". На підтримку синів та дочок України, які героїчно захищають нашу державу, перераховано 200 грн.

 

Із 19 по 24 лютого шкільний колектив долучився до участі в акції "Допомога дітям сходу України", яка проходила за сприяння благодійнії організації “Обласний Благодійний фонд допомоги біженцям з південно-східних регіонів, сім'ям та дітям загиблих військовослужбовців та осіб прирівняних до них”.

Зібрано одяг загальною вагою 73 кг 600 г та придбано канцелярських товарів на суму 200 грн.

ДЯКУЄМО ВСІМ, ХТО НЕ ЗАЛИШИВСЯ БАЙДУЖИМ!

 

16.02.2015 року у 9 класі було проведено годину спілкування на тему: "Афганістан болить в моїй душі"

 

У бібліотеці діє книжкова виставка: "Революція гідності: ми маємо памятати" і "Афганістан болить в моїй душі"

 

 12 лютого 2015 року учні 7 класу провели у шкільному музеї годину спілкування присвячену 70-річчю визволення України. 

 

30 грудня 2014 року самодіяльний учнівський колектив відвідав з благодійним концертом військову частину польова пошта В2731.

 

 

26 грудня 2014 року у школі пройшли новорічні свята для учнів 1-6 класів та 7-11 класів. До старшокласників на свято завітали солдати військової частини польова пошта В2731. Вони взяли участь у концерті, показали силові вправи та провели дискотеку для учнів та їх батьків.  

 

Незвичний Урок Мужності (11.12.2014 р.)

Замість традиційної години спілкування – урок мужності. Замість вчителів – бійці військової частини польова пошта В2731. А замість опущених очей – цілий клас піднятих рук. Питання ставлять недитячі. Розказали школярам і про поранення. Відверто. Без прикрас. А як же не помірятися силою із справжніми військовими?! У двобої перемогла дружба. Виявляється наші хлопці не поступаються у фізичній та військовій підготовці справжнім бійцям!

В гостях у військових (06.12.2014 р.)

Із купою вражень повернулися школярі із військової частини польова пошта В2731. Поспілкувалися із справжніми військовими, потримали в руках справжню зброю, оглянули військову техніку, із захопленням спостерігали за показовим виступом бійців по знешкодженню супротивника.

 

 

- Здрастуй, Слово,

Українська Мово!

Здрастуй на межі тисячоліть!

Квітни калиново й барвінково,

Запашна вічнозелена віть!..

 

    9 листопада, - День української писемності й мови.

Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому.
    Відомо, що мова кожного народу – явище давнє, ії коріння сягають у доісторичні часи. Вона є найгеніальнішим наслідком матеріальної і духовної діяльності багатьох поколінь.

   Листопад стартував конкурсом стіннівок, присвячених Дню української писемності та мови.

   7 листопада у нашому закладі пройшов І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь бажаючі учні 3-11 класів.

10 листопада проведено загальношкільну лінійку „О слово рідне, хто без тебе я?», епіграфом до якої стали слова Володимира Сосюри „Мова – це душа народу, а народ без мови не народ”. Учні старших класів у ході усного журналу розповіли про витоки рідної мови, про перші друковані книги, про людей, які зробили значний внесок у розвиток української мови.

   Рядки поезій про мову стали прекрасним обрамленням лінійки.

   Очікували з нетерпінням учні і результатів І етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Переможці отримали грамоти, привітання і побажання:

І місце – Капушева Софія, 5 кл., Капушев Алан, 7 кл.

ІІ місце – Бабешко Віра, 6кл., Костюков Михайло, 6 кл., Нікольський Юрій, 7кл., Фесик Юлія, 8 кл.,

ІІІ місце – Шолохов Віталій, 9 кл., Морсков Тимофій, 11 кл.

    Краща мова єднання – це українська… Линуть слова пісні… Дають віру і надію у майбутнє, не піддають сумніву силу українського слова.
 

bottom of page